LOGOOO

Szkoła rysunku architektonicznego w Bielsku Białej

  instagram      facebook

Doświadczenie od 1999 roku

Rysunek odręczny – architektoniczny

Zajęcia przeznaczone są dla osób poważnie myślących o kierunkach architektonicznych tj. ARCHITEKTURA I URBANISTYKA oraz ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, które głównie znajdują się na Politechnikach oraz Uniwersystetach. Egzaminy na Architekturę nie zaliczają się do łatwych, dlatego biorąc pod uwagę nasze kilkunastoletnie doświadczenie uważamy, że im wcześniej zacznie się proces przygotowawczy tym lepiej dla osoby zdającej. Olbrzymia różnorodność zagadnień egzaminacyjnych w różnych miastach,  zobowiązuje nas do przekazania naszym uczniom bardzo szerokiego zakresu wiedzy. Na bieżąco śledzimy informacje dotyczące egzaminów na poszczególnych uczeniach. Dzięki wieloletniej pracy wykształciliśmy indywidualny program nauczania dzięki , któremu od kilku lat osiągamy bardzo dobrą 100% zdawalność. Dodatkowym atutem naszej szkoły, przyspieszającym proces nauczania są pomoce dydaktyczne tj. nagrania video itp., które udostępniamy naszym uczniom poprzez Panel Ucznia. Na zajęcia można zapisać się w każdej chwili, gdyż indywidualnie podchodzimy do każdej osoby, bez względu na stopień zaawansowania. Zajęcia u nas prowadzone są w mieszanych grupach wiekowych (opócz grupy junior) lecz podejście ze względu na umiejętności poszczególnych osób jest INDYWIDUALNE. Naszym zadaniem jest wykształcenie myśli przestrzennego patrzenia, poczucia estetyki powiązanego z zasadami konstrukcji perspektywicznej. Więcej informacji na temat grup, terminów zajęć oraz cen w znajduje się w działach Grupy, Terminarz, Cennik.  

Program.

Rzuty prostokątne oraz aksonometria, Zasady perspektywy (perspektywa jedno , dwu oraz trójzbiegowa), Konstrukcje geometryczne brył (prostopadłościany, graniastosłupy, walce, stożki itp.), Konstrukcja brył platońskich oraz złoty podział, Wyznaczanie światłocienia, Przenikanie brył,Odbicia lustrzane, Proporcje ludzkie – postać, Projektowanie zieleni oraz małej architektury – krajobraz,Projektowanie wnętrz architektonicznych, Formy przestrzenne – modelowanie, Martwa natura, Rysunki związane z historią sztuki, Rysunki plenerowe, Rysunki oparte o tematy egzaminacyjne z poprzednich lat.

Historii sztuki - wykłady

Od pokoleń wszyscy wiemy, że praktyka z teorią musi iść w parze. Dlatego dla naszych uczniów prowadzimy wykłady z historii sztuki, zaczynając od prehistorii a kończąc na czasach współczesnych. Zajęcia przeznaczone są dla klas maturalnych oraz grupy senior gdyż związane są z przygotowaniem pod egzaminy maturalne. Ponadto punty za zdaną maturę z historii sztuki są dodatkowym atutem dla osób myślących o studiowaniu np. na Politechnice Krakowskiej.

Programy 2D /3D oraz druk 3D

Rysunek odręczny do podstawa podstaw do pozytywnego wyniku egzaminacyjnego na studia, jednakże praca architekta/projektanta/twórcy nie może obejść się bez nowoczesnych technologii. Idąc z duchem czasów wprowadziliśmy do naszego programu nauczania dodatkowe zagadnienia związane z obsługą programów 2D / 3D , graficznych oraz druku 3D. Nauka programów typu CAD 2D/3D  skierowana jest do grup: 1-2 kl. ponadgim., 3-4 kl. ponadgim., senior (pomaturalna). Program nauczania został tak ułożony będą ukazać cały proces projektowy od szkicu, poprzez rysunek odręczny, rysunek tech. 2D, model 3D, obróbkę graficzną, kończąc na modelu reazlizacyjnym czyli druku 3D. Osoby, które ukończą tzn. projekt semestralny, bedą miały dużo szerszą wiedzę ,która jest niezbędna na studiach oraz w życiu architekta.