Doświadczenie od 1999 roku

Szkoła rysunku architektonicznego,    Bielsko Biała

Rysunek odręczny – architektoniczny

Zajęcia przeznaczone są dla osób poważnie myślących o kierunkach architektonicznych tj. ARCHITEKTURA I URBANISTYKA oraz ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, które głównie znajdują się na Politechnikach oraz Uniwersystetach. Egzaminy na Architekturę nie zaliczają się do łatwych, dlatego biorąc pod uwagę nasze kilkunastoletnie doświadczenie uważamy, że im wcześniej zacznie się proces przygotowawczy tym lepiej dla osoby zdającej. Olbrzymia różnorodność zagadnień egzaminacyjnych w różnych miastach,  zobowiązuje nas do przekazania naszym uczniom bardzo szerokiego zakresu wiedzy. Na bieżąco śledzimy informacje dotyczące egzaminów na poszczególnych uczeniach. Dzięki wieloletniej pracy wykształciliśmy indywidualny program nauczania dzięki , któremu od kilku lat osiągamy bardzo dobrą 100% zdawalność. Dodatkowym atutem naszej szkoły, przyspieszającym proces nauczania są pomoce dydaktyczne tj. nagrania video itp., które udostępniamy naszym uczniom poprzez Panel Ucznia. Na zajęcia można zapisać się w każdej chwili, gdyż indywidualnie podchodzimy do każdej osoby, bez względu na stopień zaawansowania. Zajęcia u nas prowadzone są w mieszanych grupach wiekowych (opócz grupy junior) lecz podejście ze względu na umiejętności poszczególnych osób jest INDYWIDUALNE. Naszym zadaniem jest wykształcenie myśli przestrzennego patrzenia, poczucia estetyki powiązanego z zasadami konstrukcji perspektywicznej. Więcej informacji na temat grup, terminów zajęć oraz cen w znajduje się w działach Grupy, Terminarz, Cennik.  

Program.

Rzuty prostokątne oraz aksonometria, Zasady perspektywy (perspektywa jedno , dwu oraz trójzbiegowa), Konstrukcje geometryczne brył (prostopadłościany, graniastosłupy, walce, stożki itp.), Konstrukcja brył platońskich oraz złoty podział, Wyznaczanie światłocienia, Przenikanie brył,Odbicia lustrzane, Proporcje ludzkie – postać, Projektowanie zieleni oraz małej architektury – krajobraz,Projektowanie wnętrz architektonicznych, Formy przestrzenne – modelowanie, Martwa natura, Rysunki związane z historią sztuki, Rysunki plenerowe, Rysunki oparte o tematy egzaminacyjne z poprzednich lat.